Początki

19 maja 2016r., Mai Fat

Po śniadaniu spotkaliśmy się z przedstawicielami uczelni Rajmangala, aby ustalić szczegóły naszego projektu.

Poznaliśmy dzisiaj przewodniczącego wioski, który zgodził się na nasze badania.

Pierwsza wizyta w wiosce!

Obserwowaliśmy rybaka, który oczyszczał sieci po połowie.

Podziwialiśmy także łodzie niedaleko brzegu.

Dzięki tej wizycie wiemy jak wioska wygląda i możemy zaplanować jutrzejsze działania.

Największym przeżyciem było jednak targowisko w Sikao.

fot. Tomasz Lidzbarski

Przepyszne owoce, warzywa, obiady na wynos w plastikowych torebkach, owoce morza, sushi i rekin(?) ,co najważniejsze – kupiliśmy sobie sticky rice, a do tego mango! Będziemy mieli jutro pyszne śniadanie!
Ludzie, smaki, zapachy i kolory sprawiły, że uwielbiamy to miejsce.

Przedstawicielka tajskiej strony, która nas dzisiaj wszędzie prowadziła była cudowna.

Mieliśmy masę pytań, a Ona na wszystkie znała odpowiedź, chętnie rozmawiała i baardzo dużo opowiadała.

Kolację zjedliśmy w przydrożnej knajpce. Jedzenie było pyszne. Lepiej poznaliśmy się ze studentkami z Łotwy. Są bardzo zabawne, a do tego mamy wiele wspólnego.

Po powrocie do pokoi wzięliśmy się do pracy i ucięło nam Internet, dlatego publikujemy post dopiero teraz.

Pozdrawiamy!

Do zobaczenia wkrótce!