Obchody 15-lecia działalności koła

W roku 2022 obchodziliśmy 15-lecia działalności SKN Mozaika. Z tej okazji przygotowaliśmy wydarzenie kulturalno-integracyjne, na które zaprosiliśmy wszystkich dotychczasowych i obecnych członków naszego Koła, zainteresowane osoby oraz sympatyków Mozaiki. Spotkanie odbyło się na terenie Wydziału Filologicznego, w którym mieści się także nasza główna siedziba. Wydarzenie rozpoczęliśmy prezentacją – zarówno dotyczącą aktualnej aktywności i osiągnięć Mozaiki, jak i podkreślającą historyczny dorobek Koła z uwzględnieniem wkładu honorowych członków. Zależało nam na zaakcentowaniu ich nieustannego związku z Uczelnią – to dzięki nim Mozaika istnieje już piętnaście lat, dlatego ważne było dla nas, żeby zorganizować uroczystość celebrującą ich dotychczasowy wkład w wieloletnią działalność Koła. Podczas prezentacji zaangażowaliśmy uczestników poprzez grę w bingo dotyczącą treści wystąpień. Odbył się także quiz wiedzy o Mozaice przygotowany przez opiekunkę naszego Koła. Następnie rozegraliśmy drużynową grę terenową, której zadaniem była integracja wielu pokoleń Mozaikowiczów i odkrycie na nowo zakamarków naszego Wydziału. W ramach 15-lecia zorganizowaliśmy także premierowy pokaz filmu związanego z długoletnią tradycją badań w Sierpcu (link: https://www.youtube.com/watch?v=ukygT5C-5yg). Zwieńczeniem spotkania i oficjalnej części było integracyjne wyjście do lokalu, w którym odbyła się licytacja przedmiotów związanych z tradycją naszego Koła. Dochód postanowiliśmy przeznaczyć na działalność trójmiejskiej Fundacji Ekert zajmującej się pomocą osobom dotkniętym wojną w Ukrainie. Udało nam się zgromadzić w sumie 1600 zł, które trafiły na konto organizacji. Upamiętnienie obchodów stanowiło ponadto rozdanie uczestnikom i uczestniczkom koszulek z logo naszego koła, które stały się tradycyjnym elementem celebracji podobnych rocznic – wykonaliśmy już tego typu podarunki na 10-lecie. Bardzo cieszymy się, że Mozaika aktywnie działa już 15 lat, życzymy sobie co najmniej drugich tylu i serdecznie dziękujemy opiekunce koła dr Aleksandrze Wieruckiej za wsparcie działań Mozaiki przez te wszystkie lata.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.