Dzień Antropologii 2020

Jako antropologiczne koło naukowe z radością obchodzimy Światowy Dzień Antropologii. Przypominamy, że został on ustanowiony przez American Anthropological Association i obchodzony jest w każdy trzeci czwartek lutego. Ponownie postanowiliśmy włączyć się w obchody i zorganizować kilka atrakcji dla studentów oraz wykładowców naszego Wydziału. Celem wydarzenia była próba zainteresowania biorących udział osób różnymi kulturami poprzez ciekawostki, smaki i zapachy.

Na korytarzu przygotowaliśmy stół z łakociami. Żeby otrzymać przepyszną babeczkę przygotowaną przez opiekunkę naszego Koła, dr Aleksandrę Wierucką, trzeba było wykazać się wiedzą w jednej z dwóch dziedzin. Uczestnicy wydarzenia mieli za zadanie po zapachu lub smaku rozpoznać wyłożone przez nas przyprawy, a następnie przyporządkować do nich nazwę oraz kraj ich pochodzenia. Drugim wyzwaniem, którego rozwiązanie stanowiło przepustkę dla miłośników słodkości, był quiz antropologiczny dotyczący wiedzy o kulturach świata. Studenci oraz wykładowcy radzili sobie znakomicie. Wyciągamy więc w tym miejscu dwa wnioski – osoby z naszego Wydziału są niebywale obyte w świecie oraz uwielbiają wypieki (bo najwidoczniej były ogromną motywacją, by przez wszystkie wyzwania przejść śpiewająco). Mamy nadzieję, że dobra zabawa i glukoza ułatwiły przyswojenie nowej wiedzy związanej z antropologią!