Kultura skandynawskich pasterzy reniferów – wystawa i wykłady

Katedra Kulturoznawstwa i Studenckie Koło Naukowe “Mozaika” zapraszają na wykłady i wystawę zdjęć pt. Kultura skandynawskich pasterzy reniferów – relacja ze studenckich badań naukowych. Trzy prezentacje i krótki film będą relacjonować przebieg studenckich badań naukowych, które odbyły się w lipcu roku 2013 w Szwecji i Norwegii, wśród ludu Saami. Studentki kulturoznawstwa UG badały wpływ globalizacji na tradycyjne rękodzieło tej grupy tubylczej oraz na perspektywy zawodowe młodych Saami. Przedstawiona zostanie kultura Saami oraz przemiany w niej zachodzące. Wydarzenie odbędzie się w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, w dniu 22 maja, od godziny 9.30 w auli 1.47 na Wydziale Filologicznym UG (ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk).

1 - studentki przed goahtie, dawnym letnim domem Saami
4 - podczas wywiadu 10 - przerwa w badaniach 12 - nocleg w skansenie, w tradycyjnym goahtie, dawnym letnim domu Saami logo Sapmi srednie1