Срећан Божић – Wesołych Świąt!

17.11 odbyła się Serbska Wigilia Kulturoznawców. Po raz siódmy spotkaliśmy się przy świątecznym stole by wspólnie biesiadować, przy okazji poznając tradycje kultur z całego świata – tym razem wybraliśmy Serbię. Serbowie mają niezwykle piękne i różniące się od polskich sposoby na świętowanie Bożego Narodzenia. Delektują się przepysznymi ciastami, których kilka rodzajów mogli spróbować uczestnicy wigilii organizowanej przez Mozaikę. Wspólne gdakanie, szukanie monet w drożdżowych bułeczkach, symboliczne spalenie badniaka i obecność wielu wspaniałych osób sprawiło, że atmosfera tegorocznej wigilii była bardzo ciepła i radosna.

Ogromne podziękowania należą się naszym porwanym wykładowczyniom. Dr Aleksandra Wierucka, dr Magdalena Sacha i dr Magdalena Howorus-Czajka dzielnie wykupowały się z rąk okrutnych, serbskich porywaczy.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za cudowny, wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że nasza Wigilia dostarczyła Wam wielu powodów do uśmiechu, że wyszliście z Katedry Kulturoznawstwa wzbogaceni o nową wiedzę. Nas ten wieczór nastroił bardzo świątecznie.

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *