Mozaika ma 10 lat!

Aż trudno w to uwierzyć – Mozaika ma 10 lat! Jeszcze tylko 8 i nasze koło będzie pełnoletnie.
Takiej okazji nie mogliśmy pozostawić bez odpowiedniego uczczenia – zaprosiliśmy więc weteranów koła oraz każdego kto chciał zobaczyć jak wygląda i wyglądało koło i przygotowaliśmy nieco atrakcji. Swoją obecnością zaszczycił nas też dziekan wydziału filologicznego – pan profesor Maciej Michalski, za co bardzo dziękujemy.

Zaczęliśmy na spokojnie – najpierw prezes koła przybliżył obecnym, czym Mozaika właściwie się zajmuje (żeby przypadkiem nikt nie zapomniał) a następnie doktor Wierucka, która opiekuje się Mozaiką od samego początku, przypomniała niektóre momenty z życia koła. Do tego posłużyły jej bogate zbiory haków… Znaczy, zdjęć mozaikowiczów, które wykonała podczas dekady wypraw i działań koła.

Następnie niejaka Marta T. dokonała bezwzględnego napadu i porwania komputera Doctory. Ostatecznie żadne zarzuty nie zostały jej przedstawione, ponieważ zrobiła to w szczytnym celu – dawni członkowie koła przygotowali film pokazujący czym dla studentów jest koło…. I jak do niego trafili.
Po otarciu łez wzruszenia, wywołanych przez te reminiscencje, przeprowadzony został quiz wiedzy o kole. Rywalizacja była naturalnie zdrowa (ponieważ: a) mieliśmy ciasto i uzupełnialiśmy cukier oraz b) jesteśmy kulturalnymi ludźmi i nie stosujemy rękoczynów, a to że mieliśmy akurat ręce zajęte ciastem nie ma żadnego znaczenia, absolutnie). Niemniej kilka pytań było podchwytliwych (m.in. jaka jest formalna droga przyjęcia nowych członków).

Po zakończeniu quizu wysłaliśmy naszych gości w korytarze wydziału filologicznego, by spróbowali swoich sił w grze terenowej, którą dla nich przygotowaliśmy. Ci, którzy nie byli na 10-leciu niechaj żałują, albowiem nie dane im będzie nigdy poznać pomocnej Wróżki Kiczu ani niespecjalnie pomocnego, za to z wrednym charakterem boga, który tak zirytował swoich wiernych, że musiał zmienić image (cudem unikając prawdopodobnie jedynego w historii przypadku, kiedy na stosie spłonąłby bóg, a nie heretyk).

Niemniej – nasi goście poradzili sobie doskonale. Na końcu drogi oczekiwały ich pamiątkowe koszulki z logiem Mozaiki.

Na końcu była część nieoficjalna – równie ważna. Integrowaliśmy się, najedliśmy (znowu), napiliśmy i członkowie mogli przekazać Doctorze upominek, w podzięce za dekadę świetnego opiekowania się kołem.

Wszystkim, którzy byli – dziękujemy!

Tym, którzy byli z nami duchem – dziękujemy!

Tym, którzy nas wspierali przez ostatnie 10 lat, przyjaciołom, ludności lokalnej podczas badań – dziękujemy!

Weteranom Mozaiki – dziękujemy!

Pani Doktor to już w ogóle dziękujemy!

Generalnie w zasadzie wszystkim dziękujemy, o.

Poniżej trochę zdjęć:

dziesieciolecie1 dziesieciolecie2 dziesieciolecie3 dziesieciolecie4 dziesieciolecie5 dziesieciolecie6 dziesieciolecie7 dziesieciolecie8 dziesieciolecie9 dziesieciolecie11 dziesieciolecie12 dziesieciolecie13 dziesieciolecie14 dziesieciolecie16 dziesieciolecie18

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *