Członkowie koła

Opiekun Koła: dr Aleksandra Wierucka – kulturoznawca i antropolog; ciekawią ją kwestie związane z odmiennym postrzeganiem świata i różnorodnością kulturową; specjalizuje się w „ogarnianiu” zbyt wielu spraw naraz (i czasem daje radę); z radością wita wszelkie studenckie inicjatywy, które twórczo wychodzą poza schemat.

 

 

szastam jęzorem na UGPrzewodniczący: Michał Staniszewski  acz reaguje bardziej na Niedźwiedź z Lasu. Niedoszły polonista i dziennikarz, który postanowił podążyć za antropologicznymi pasjami. Stara się nieustannie pielęgnować w sobie fascynację światem i ludźmi. Lubi ukrywać się w lesie, gdzie włóczy się z dala od uczęszczanych ścieżek, integrując się przy okazji z masą kleszczy i bardzo zaskoczonych saren. Poza tym wielbiciel literatury, muzyki i komiksu. I zwierząt. Nie rozumie wysławiania się 140 znakami (Twitter to zło). Mało fotogeniczny. Mimo, że niedźwiedź, to raczej niegroźny. Raczej.

 

 

Skarbnik: Dorian Słodkowski– student historii sztuki i technik plastyk. Interesuje go sztuka średniowieczna i renesansowa, a zwłaszcza zagadnienia z dziedziny mecenatu oraz przeplatania się polityki z kulturą. Uwielbia podróżować, rysować oraz gapić się godzinami w morze. Twierdzi, że głównie zajmuje się byciem smutnym i aspołecznym, ale spróbuj tylko wspomnieć w jego towarzystwie o grach RPG albo ciastkach.

 

 

Julia Rachwalska – studentka kulturoznawstwa na UG. Jej pasją jest Teatr Improwizacji i właśnie temu poświęca najwięcej czasu.Fascynuje ją poznawanie różnych osób, bo jej zdaniem rozmowy, najbardziej rozwijają człowieka. Cały czas marzy o dalekich podróżach i doświadczaniu zupełnie odmiennych kultur.

 

 

 

 Daria Klucewicz – archeolog, etnofilolog kaszubski i studentka krajoznawstwa i turystyki historycznej UG. Od lat fotografując, uwiecznia ludzi w różnych, czasem komicznych sytuacjach, śpiewa w Laboratorium Pieśni, tańczy i improwizuje. Życie czerpie garściami i nawet jak nie ma czasu, to i tak na wszystko go ma. Uśmiech leczy. 🙂

 

 

Emilia Wiśniewska: socjolog. Interesuje się kulturą słowiańską, grecką, aztecką oraz egipską. Zachwycają ją burze, chce zostać amatorskim łowcą burz. Uwielbia oglądać seriale oraz czytać książki z gatunku fantastyki.

 

 

 

Paulina Kościńska – studentka kulturoznawstwa na UG; miłośniczka sztuk wszelakich, a także aspirujący stoik i erudyta; inspirują ją alternatywne style życia i czerpiąc z nich garściami dąży do opracowania tego jedynego, dobrego i swojego sposobu na zostanie przykładnym Ziemianinem; aby ten opis był praktyczny wspomni, że warto suplementować witaminę D.

 

 

 

TLCzłonek honorowy: Tomasz Lidzbarski – student kulturoznawstwa, zafascynowany ludźmi i otaczającym go światem. Pochodzi z położonej na Kaszubach Kościerzyny. Chciałby przeczytać, zobaczyć, nauczyć się, napisać i doświadczyć więcej niż to możliwe. Mimo to ciągle się stara. Interesuje się etnologią i antropologią kulturową. Czasem nie potrafi przestać mówić. Kocha podróże.

 

 

Członek honorowy: Anna Przybylska– wieczna studentka – przez rok nawet kulturoznawstwa, potem intermediów, teraz myśli o psychologii albo etnologii. Albo historii. Albo socjologii. Albo czegokolwiek związanego z ludźmi i komunikacją między nimi. Aktualnie na świadomej drodze do poznawania siebie. Niania w domowym żłobku, ilustrator słowiańskiej mitologii, grafoman rpg-owy. Kiedyś może w końcu narysuję ten swój wyśniony komiks. Najpierw jednak musi podbić świat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *