Kaszka dla Malgaszka

Trwa zbiórka darów dla dzieci z domu dziecka na Madagaskarze organizowana przez SKN Mozaika. Przyłącz się do naszej akcji i pomóż walczyć z niedożywieniem i chorobami. Czekamy na Twoją pomoc do 6 listopada w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

Mieszkańcy Madagaskaru – Malgasze – żyją w trudnych warunkach i wielu z nich cierpi na niedożywienie. Dotyczy to szczególnie dzieci i to właśnie dla nich SKN Mozaika włączyło się w akcję KASZKA DLA MALGASZKA, która umożliwi zgromadzenie i przesłanie do domu dziecka na Madagaskarze odżywek dla dzieci, leków i materiałów medycznych. Akcja jest prowadzona przez Daniela Kasprowicza (danielkasprowicz.pl), który ostatni rok spędził na wolontariacie w niewielkiej osadzie na wyspie. Daniel Kasprowicz ukończył dietetykę na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i swoją wiedzę wykorzystuje właśnie podczas pracy z Malgaszami.

Dołącz do naszej akcji – pokaż, że życie i zdrowie dzieci malgaskich nie jest Ci obojętne.

Potrzebne produkty:
leki przeciwbólowe z grupy niesterydowych leków przeciwzapalnych, inne leki przeciwbólowe, leki przeciwalergiczne, maści antybiotykowe, krople do oczu i leki przeciwbiegunkowe, w tym węgiel aktywny.
suplementy: synbiotyki/probiotyki, preparaty multiwitaminowe (witaminy i związki mineralne), odżywki białkowo-energetyczne (przede wszystkim kaszki mleczno-ryżowe), środki nawadniające uzupełniające elektrolity oraz inne produkty przydatne w leczeniu i odżywianiu dzieci.
materiały medyczne jednorazowego użytku – gaziki i gazy, plastry do ran ciętych itp.

Gdzie zbieramy dary?
Na terenie budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego (Wita Stwosza 55) umieszczone są oznakowane pojemniki – podczas kolejnej wizyty w sklepie kup kaszkę mleczno-ryżową, witaminy lub materiały opatrunkowe i przynieś do naszych pojemników. Dzieci na pewno będą bardzo wdzięczne!

Akcja trwa do 6 listopada 2015!
Więcej szczegółów tu: http://www.danielkasprowicz.pl/kaszka-dla-malgaszka2015.html

SPOTKANIE z DANIELEM KASPROWICZEM
Już teraz zapraszamy też na spotkanie z pomysłodawcą akcji, Danielem Kasprowiczem, które odbędzie się w piątek, 6 listopada 2015, o godz. 16.30, w sali 1.47 na Wydziale Filologicznym Uniwersyetu Gdańskiego.plakat-kaszka